POGLEDAJTE FOTO GALERIJU

Незаборавни концерти на 4. Music Week фестивал на Копаоник

Со спектакуларните настапи на Парни ваљак и Тропико бенд во преполната сала на хотелот Гранд почна вториот викенд Music Week фестивал на Копаоник.

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU

Парни ваљак, Тропико, Брена и Џенан викендов на Копаоник

Снегот не престанува да паѓа на Копаоник, а освен тоа најавени се и четири нови концерти во рамки на Music Week фестивалот – сосема доволно за незаборавна журка.

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU

Престижниот светски магазин TPi пишува за MAC

Total Production International (TPi), престижниот светски магазин специјализиран за концертни и фестивалски технологии и дизајн, во своето мартовско издание ѝ посвети неколку страници на манифестацијата Music Awards Ceremony.

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU

Одлични настапи го одбележаа првиот викенд на Music Week фестивалот

Спектакуларните концерти на Аца Лукас, Магла бенд, Жељко Јоксимовиќ и Милица Павловиќ го одбележаа првиот викенд на Music Week фестивалот на Копаоник во салата на хотелот „Гранд“.

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU

Lovefest Fire во знакот на врвната продукција и одличниот техно звук

Исклучително комплексната и досега невидена продукција ги воодушеви посетителите на овогодинешниот Lovefest Fire, на кој настапи италијанскиот диџеј Ilario Alicante.

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU

Најголемите музички ѕвезди на Music Week фестивалот на Копаоник

Спој на музика, скијање, уживање во најдобрите хотели во најпознатиот регионален ски центар – така накусо може да се опише Music Week фестивал, кој на Копаоник се одржува четврта година по ред.

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU

Сопственикот на Скајмјузик меѓу 50-те најмоќни во шоу-бизнисот

Веќе неколку години по ред Миленко Шкариќ, основачот и сопственик на Скајмјузик, се наоѓа на врвот од листата на Блиц за 50 најмоќни луѓе во шоу-бизнисот.

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU

ПРОДУКЦИЈА / SKYMUSIC ПРОДУКЦИЈА

Жељко Јоксимовиќ одржа два концерти за паметење во Загреб

Уште еднаш докажа дека со право го носи епитетот еден од најдобрите и најпопуларни музичари во регионот – Жељко Јоксимовиќ во Арена во Загреб одржа два концерти едно по друго за кои уште долго ќе се зборува.