Незаборавни концерти на 4. Music Week фестивал на Копаоник

Со спектакуларните настапи на Парни ваљак и Тропико бенд во преполната сала на хотелот Гранд почна вториот викенд Music Week фестивал на Копаоник. Концертите траеја до раните утрински часови во фантастична атмосфера и со неверојатна енергија.

Ден подоцна, на затворањето на фестивалот публиката ја загреа одличниот Џенан Лончаревиќ, а по неговиот настап посетителите на нозе ги крена Лепа Брена, пеејќи ги своите најголеми хитови.

Создаден во соработка меѓу Скајмјузик и MK Mountain Resort, Music Week фестивалот веќе 4 година по ред на Копаоник ги собира најпопуларните домашни и регионални музички ѕвезди, како и љубителите на добрата журка. Од година во година посетители има се повеќе, а на фестивалот присуствуваа повеќе од 8 000 луѓе.